Şcoala după şcoala - scoala142

Main menu:

Şcoala după şcoala

ORGANIZARE

În școala noastră se derulează programul „Şcoala după şcoală”, conform Ordinului MECTS nr. 5349 din 07.09.2011, în continuarea programului şcolar, organizat astfel:
De luni până vineri în intervalul orar:
12.00 - 13.00 program de activităţi educative
13.00 - 13.30 masă
13.30 – 14.00 activităţi sportive
Programul „Şcoală după Şcoală” este un program complementar programului şcolar obligatoriu, care oferă oportunităţi de învăţare formală şi nonformală pentru consolidarea competenţelor, învaţare remedială şi accelerare a învăţării prin activităţi educative, recreative şi de timp liber.

Semiinternat

Semiinternatul şcolii noastre funcţioneaza după orele de curs, până la ora 17.00, când elevii sunt preluaţi de către părinţi.
Sistemul semiinternat este gratuit, se aplică elevilor din clasele I-IV şi este varianta preferată de părinţii care lucrează până după
amiaza, târziu, şi nu vor să-şi lase copiii nesupravegheaţi.
Semiinternatul este dotat cu aparatură audio şi video.
La efectuarea temelor, elevii sunt supravegheaţi şi îndrumaţi de către d-na pedagog Beda Daiana.
În cadrul semiinternatului se organizează diferite activităţi educative.

Back to content | Back to main menu